A2 Aksesuar , Yeni Yılda da Pencere Ürün Portföyü ile Adından Söz Ettirecek

418504.Sektörün lider firmaları ile beraber yürüyor olmaktan gurur duyuyoruz

A2 Firma Sahibi Ömer Mete ALLİ ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide ‘’2015 Yıl Sonu Değerlendirmesi’’ ile ilgili sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

2015 yılını sektörünüz ve firmanız açısından değerlendirecek olursanız neler söylemek istersiniz?

2015, tekrarlanan genel seçimler ve ekonomide yaşanan gelişmeler nedeniyle oldukça farklı bir yıl oldu. Bu yılın zorlu bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye, ne olacağını önceden tahmin edemediğiniz ve kaosun sona ermediği bir ülke. Tüm bu gelişmelere rağmen 2015 yılını sektör ve firmamız açısından değerlendirdiğimizde işlerin pozitif yönde ilerlediğini söyleyebiliriz. Hedeflerimizi ve cirolarımızı 11. ayın sonunda tutturduk. Bu bizim açımızdan olumlu bir gelişme oldu. Bu kadar zorlu bir yılda bunları başarmış olmak bize gurur verdi. 2015 yılı kendi içimizde de yeniliklerle geçti. Daha kullanışlı, daha büyük ve müşterilerimize daha iyi hizmet verebildiğimiz bir yere taşındık. Müşterilerimizden de olumlu geri dönüşler aldık. Yeni yerimizin de hakkını vermek adına içimizde de bazı şeyleri değiştirerek, geliştirerek büyümeye çalıştık, bizce olumlu da oldu. Takdir tabi ki müşterilerimizin ama bizim gözlemlerimize göre de her şey olumlu ilerliyor. Firma olarak her zaman sürdürülebilir bir şekilde ilerlemeyi hedefliyoruz. Bu açıdan da planlarımızı bu doğrultuda güncelliyoruz.

Firma olarak 2016 yılına dair hedefleriniz ve beklentileriniz nelerdir?

Türkiye’de mevcut yönetimin bu kadar güçlü olması istikrarı da beraberinde getiriyor. 2016 yılının neler getireceğini hep birlikte göreceğiz. Hükümet, yapmayı vadettiği şeyleri hayata geçirebilirse her şeyin daha da iyi olacağını düşünüyorum. 2016 yılının sektörümüze ve firmalara hayır getirmesini temenni ediyorum.

2015 yılında ürün gamınıza katmış olduğunuz yenilikler hakkında bilgi alabilir miyiz?

2015 yılında ürün gamımıza yeni markalar ekledik. 2015 yılının Haziran ayından bu yana yolumuza Soudal ile devam ediyoruz. Yine Temmuz ayında Somfy firması ile bir anlaşma yaptık ve ilgili ürünlerin satışlarını gerçekleştirmeye başladık. Sektörün lider firmaları ile beraber yürüyor olmaktan gurur duyuyoruz. 2016 yılında da portföyümüze yeni markaları ve ürünlerini katmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra yeni ürünleri gamınıza katarken daha öncekileri doğru bir şekilde konumlandırdığınızdan emin olmanız gerekiyor. Firma olarak bu şekilde ilerlemeyi daha doğru buluyoruz.

Sektörümüzün temsil edildiği önemli platformlardan biri olan Pükab Derneği’nin yönetim kurulu üyelerinden birisiniz. Derneğin yeni yapısı ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Yaklaşık 2 yıldır dernek yönetim kurulunda görev alıyorum ve bu sürede dernek ile ilgili çok çaba harcadık. Sarf ettiğimiz çaba tabi ki yeterli değil fakat yeterli hale getirebilmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Dernek ile ilgili çalışmalarımıza ilk olarak alt yapıdaki eksiklikleri tamamlayarak başladık. Derneğin alt yapısını toparladık ve bundan sonra yapılacak çalışmaları daha kolay gerçekleştirilebilir hale getirdik. Dernek olarak sektöre daha çok fayda sağlayabilecek bir yapıya ulaştık. Sektörümüzün fuarını düzenleyen Tüyap ile olan anlaşmalarımızı revize ettik. Önümüzdeki 5 yılımızı garanti altına aldık. Gelecek aylarda bir genel kurul gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu sayede yeni yönetim de şekillenmiş olacak. Sağlamlaşan alt yapı ile birlikte sektör ile ilgili daha pozitif çalışmalar yapabileceğiz. Yönetim olarak fikir alışverişlerinde bulunuyoruz. Gelecek dönemde sektöre fayda sağlayabilecek birçok şeyi de bünyemize katacağımızı düşünüyorum. Derneğin hem alt yapısını toparlayıp hem de sektörle ilgili çalışmak yürütmek yönetimde bulunanların kendi işlerini de hesaba katacak olursak oldukça zorlu bir iş. Ama biz bu sıkıntıları büyük ölçüde ortadan kaldırdık. Daha önceki yönetimin de gerçekleştirmiş olduğu pozitif gelişmelere yenilerini ekleyerek yolumuza devam ediyoruz. Negatif durumları mümkün olduğunca ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Derneğimizin gelişip fayda sağlar hale gelmesinde yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın ve dernek sekreterimiz Nazmi Bey’in özverili çalışmalarının etkisi büyük. Dernek olarak şimdi önümüzde çok daha verimli geçirebileceğimiz bir dönem var ve bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Tüm sektörümüzün yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum. 2016 yılının hepimiz için olumlu bir yıl olmasını dilerim.

http://www.windowmarketwin.com/roportaj-detay/a2-aksesuar-,-yeni-yilda-da-pencere-urun-portfoyu-ile-adindan-soz-ettirecek.html

logo2

A2 Aksesuar, Ümraniye’deki Yeni Yerinde

A2-Logo

A2 Aksesuar’ın Turgut Özal Bulvarı Ümraniye adresindeki yeni yerinin açılışı, geniş davetli topluluğu ile birlikte kokteyl ve müzik tınıları eşliğinde gerçekleştirildi.

Açılış kokteyli esnasında bir konuşma yapan A2 Aksesuar Genel  Müdürü Ömer Mete ALLİ, “Kalitesine inandığımız bu markalar ile prensiplerimizden ve kalite politikamızdan ödün vermeden sektörümüze katkı sunmaya devam edeceğiz. Bizi   destekleyen   çözüm   ortaklarımıza,  müşterilerimize ve  davetimize  katılım  sağlayan tüm  değerli dostlarımıza teşekkür ediyoruz”  dedi.

Çözüm  ortaklarına A2 Aksesuar firmasını  farklı kılan  tüm özellikler  ile tanışma fırsatı yakalamaları için çağrıda bu- lunan  Ömer  Mete  ALLİ; “Bizi daha yakından tanıdığınızda neden ‘farklı’ olduğumuzu  çok  daha iyi anlayabilirsiniz” diyerek  markanın temsil ettiği ürün gruplarına da  dikkatleri çekti.

Kalite ve Hizmet Anlayışımızla Ön Plana

A2-LogoAçıldığımız günden beri aynı prensiplerle yoluna devam eden bir firmayız. Tüm sektörlerde genel olarak bir takım sıkıntılar olsa da, A2 olarak bu duruma özel bir strateji uygulamıyoruz. Firma olarak belirli bir potansiyele ulaştık. Bu dönemde bu var olan pozisyonu korumanın daha önemli olduğunu düşüyoruz. Ağırlıklı olarak, daha iyi hizmeti nasıl verebiliriz, daha iyi hizmet vermek için neler yapabiliriz konusunda çalışmalar yapıyoruz. Potansiyel olarak bakıldığında geçen seneden daha iyi rakamlara ulaştık. Ülke olarak ekonomimiz enteresan bir dönemden geçtiğimiz için bu durumu en iyi şekilde takip ederek, prensiplerimizden ödün vermeden devam ediyoruz.

Roto Frank, A2 Aksesuar ile Yoluna Devam

roto2007 yılından itibaren Roto Frank İstanbul’un başarılı bayisi olma ayrıcalığını taşıyan A2 Aksesuar firması ortağı Ömer M. Alli ile Roto Frank Genel Müdürü Artuğ Özeren 29.12.2010 tarihinde sözleşme imzalayarak işbirliklerini resmen 3 yıl daha uzattılar.

A2 firması ile olan ilişkilerini bayilikten öte olduğunun altını çizen Özeren; yüzde 100 Roto Aksesuarı satması ve yüksek performansıyla A2 firmasını Roto’nun bir bayisi değil partneri olduğunu ifade etti.

Özeren, 2011 yılı itibariyle belirledikleri yeni stratejiler doğrultusunda bayi ağını güçlendirip, liderliklerini, güçlü partnerlikleriyle beraber, satışları artırarak, pazar payını yükseltmeyi hedefliyor.

Roto Frank Türkiye 15. yaşını kutladı.

roto8 Aralık akşamı Roto Frank ekibi Kızkulesi’nde Roto Frank Türkiye’nin 15. yıldönümünü güzel bir yemekle kutladı. Tüm personelin katıldığı yemeğe, bölge müdürleri ve Mr. Robert Krisch de katıldı

2010 yılı ayrıca Roto Frank AG’nin 75. yıl dönümünü kutladığı bir yıl olma özelliğini de taşıyor. 8 Aralık akşamı Roto Frank ekibi Kızkulesi’nde Roto Frank Türkiye’nin 15. yıldönümünü güzel bir yemekle kutladı. Tüm personelin katıldığı yemeğe, bölge müdürleri ve Mr. Robert Krisch de katıldı. Roto Frank Türkiye Genel Müdürü Artuğ Özeren ve Mr. Krisch yemeğin sonunda pasta kestiler ve Roto Frank Türkiye’nin, belirledikleri yenilikçi stratejiler sonucunda ve bu güçlü ekibiyle daha uzun yıllar Türkiye’de büyüyerek devam edecekleri hedeflerini dile getirdiler.